Alkın Kız Yurdu | Türkiyədə Praktika

ANKARA YURDLARI

Alkın Kız Yurdu

  1693 baxılma

YURD HAQQINDA ÜMUMİ MƏLUMAT


Alkın Kız Yurdu
Atatürk ilkelerini ve Laik anlayışını prensip edinmiş, modern, kaliteli, disiplinli hizmet anlayışı, deneyimli, profesyonel ve güler yüzlü yönetim kadrosuyla 2000 yılında faaliyetlerine başlayan yurdumuz bugünde aynı çizgisini devam ettirerek öğrencilerimize en iyi hizmeti vermektedir.

Öğrencilerimizin rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda olabilmeleri için tüm düzenlemeler özenle yerine getirilmekte, hizmet kalitemiz öğrenci ve velilerimizden gelen istekler ve talepler doğrultusunda geliştirilmektedir. Bunun yanı sıra yan hizmetlerde çalışan personelimiz düzenli ve titizlikle denetlenmektedir. Yurdumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta ve Bakanlığın tebliğine göre yönetilmektedir.

Öz Geçmiş
Banu Eda Şengül Alkın Kız Öğrenci Yurtlarını 2000 ve 2001 yıllarında kurmuştur.Kurucumuz 1972 doğumlu ve 1 çocuk annesidir. Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden 1993 yılında mezun olmuştur.2000 yılından beri yurtlarımızın Kurucu Müdireliğini devam ettirmektedir.
Ankara İl Milli Eğitim Müdürümüz Kamil Aydoğan 04.04.2011 Perşembe günü yurdumuzu ziyaret etmiştir. Ziyareti sırasında tertip, düzen ve yemek kalitemizden dolayı bizlere takdirlerini ifade etmiştir. Kendilerine ziyaretinden dolayı teşekkür ederiz

Yurdumuz 2005-2006 eğitim sezonunda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başarılı çalışmalarından dolayı Başarı Plaketi,
2006-2007 eğitim sezonunda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Tertip, Düzen ve Temizlikten dolayı Teşekkür Plaketi,
2008-2009 eğitim sezonunda T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Gıda Kalitesi ve Hijyenik koşullardan dolayı Teşekkür Plaketi,
2008-2009 eğitim sezonunda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başarılı çalışmalarından dolayı Başarı Plaketi,
2009-2010 eğitim sezonunda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başarılı çalışmalarından dolayı Başarı Plaketi,
2010-2011 eğitim sezonunda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başarılı çalışmalarından dolayı Başarı Plaketi almıştır.

Hizmetlerimiz
Yurdumuzda kalmakta olan öğrencilerimiz ile personelimizin huzur ve güveninin sağlanması amacı ile yurdumuzda, resmi tatiller dahil 24 saat ve kesintisiz olarak güvenlik hizmetleri verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde barınabilmesi için binamızın dış cephesi ve giriş kapımız 8 farklı güvenlik kamerasıyla 24 saat kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca alarm sistemi ile 24 saat giriş çıkış kontrolü sağlanmaktadır. Gece ve gündüz çalışan bayan personelimiz tarafından öğrencilerimizin ihtiyaçlarına 24 saat cevap verilmektedir. Ayrıca yurt bahçemizde güvenliği sağlamak amacıyla köpeğimiz bulunmaktadır.
Yurdumuzun yangına karşı korunması, yangının önlenmesi, söndürülmesi için gereken önlemler ve bu önlemlerin uygulanması konusundaki hususlarda tüm personelimiz eğitim programları ve yönetmelikle bilgilendirilmektedir. Öğrencilerimize dönem içinde kesintisiz olarak yurdumuzun içinde bulunan teçhizatlarla (yangın merdiveni, yangın tüpleri, merdiven çıkışı, alarm sistemi vb.) ilgili bilgi verilmektedir.
Kablolu TV
Wireless (Kablosuz İnternet)
Çalışma Salonu
24 Saat Sıcak Su
Revir Odası
Dinlenme Salonu
Çamaşırhane
Yangın İhbar Sistemi
Merkezi Isıtma
Su Deposu
24 Saat Güvenlik
Kamera Sistemi
Alarm Sistemi

Temizlik Hizmetlerimiz
Yurdumuzun temizlik hizmetini Milli Eğitim'den onay almış üç personel yürütmektedir. Personellerimiz özel kıyafetleriyle sabah 7:30'da ortak kullanım alanların temizliği ile başlar. Öğrenci odası müsait olduğu saatlerde gün içinde odasının temizliği yapılır. Periyodik olarak banyo ve tuvalet temizliği gün içinde beş defa yapılmaktadır.
Öğrenci çamaşır hizmetleri kat görevlisi tarafından yapılır. Kat görevlisi çamaşırı alır yıkar, kurutur ve öğrencinin odasına teslim eder. Katlarımızda ütü ve ütü masası bulunmaktadır.
Yurdumuzda temizlikte kullanılan ürünlerimiz TSE garantili olup Sağlık Bakanlığı onayı olmuştur (ISO 9000). Kullanılan ürünler ACTIVEX, MAXIFLUSH, SOLO, RINSO, BİNGO, ARO...

HƏMÇİNİN BAXIN

İZMİR, TÜRKİYƏ
1519 baxılma

ƏTRAFLI
ISTANBUL, TÜRKİYƏ
1183 baxılma

ƏTRAFLI
ISTANBUL, TÜRKİYƏ
1774 baxılma

ƏTRAFLI
ISTANBUL, TÜRKİYƏ
2761 baxılma

ƏTRAFLI